Футбольний варіант (мікрофутбол)
Майданчик і розмітка. Майданчик для гри і її устаткування показані на малюнку. Майданчик для гри має форму кола радіусом 5 м і повинен бути огороджений бортиком.
Покриття майданчика може бути дерев'яним, синтетичним, трав'яним. У центрі майданчика знаходиться зона - неігровий простір, обмежений окружністю діаметром 3 м. У центрі зони позначається місце установки "юки" діаметром 10 см.
Через центр майданчика проходить центральна лінія шириною 6 см, яка ділить майданчик на дві половини. На відстані 1 м від бортика майданчика спеціальною міткою діаметром 10 см позначається точка виконання чотириметрові штрафних ударів (пенальті).
Лінії знаходження гравців перед початком гри проходять перпендикулярно центральній лінії і знаходяться на відстані 1 м від точки пробиття пенальті. Довжина ліній - 1 м, ширина - 6 см.
"Юка" - предмет висотою 20 і діаметром 6 см з легкого міцного матеріалу.
М'яч футзальний але можна грати і простим гумовим.
Кількість гравців.
У грі беруть участь або два гравці (гра 1x1), або дві команди, кожна з яких складається з двох гравців (2x2). Екіпірування гравців складається з футболки, шортів, гетр, спортивного взуття. Спортивна форма гравців команд-суперників повинна відрізнятися за кольором.
Суддя матчу строго стежить за дотриманням правил гри, за тим, щоб не було умисних зупинок та інших затягувань часу, відведеного на гру, карає гравців за порушення правил, за неспортивну поведінку. Суддя сигналом свистка починає або зупиняє гру, вводить м'яч в гру, розігрує спірні. Суддя під час гри повинен знаходитися за межами майданчика. Одяг судді складається з футболки, штанів і спортивного взуття.
Тривалість гри визначається положенням про змагання.
Початок гри. Перед початком гри розігрується (жеребом) право початкового удару. За сигналом судді гравець починає гру з обведення або ударом по м'ячу, встановленому на 4-метровій позначці.
У момент початку гри суперник повинен знаходитися на відстані не менше 1 м від гравця, що починає гру.
Після потрапляння м'яча в "юку" гра поновлюється так само, як і на початку гри. Попадання м'яча в "юку" безпосередньо після початкового удару не зараховується.
Спірний м'яч розігрується у випадках, коли тимчасове припинення гри відбулося з причини, не передбаченої правилами. Спірний м'яч розігрується шляхом вкидання його в найближчій точці для початку гри.
М'яч вважається поза грою, якщо він по повітрю повністю залишив межі майданчика або ж залишився в неігровий зоні. У таких випадках м'яч вводиться в гру з найближчої точки для початку гри.
Результат гри.
"Юка" вважається збитою тією командою, гравець якої останнім торкнувся м'яча. Переможцем вважається гравець (при грі 1x1) або команда (при грі 2x2), які протягом гри більше число разів влучили м'ячем у "юку".
Якщо гра завершилася з рівним рахунком, то з протилежних сторін виконуються 4-метрові штрафні удари до першого промаху одного із суперників (в разі якщо інший суперник 4-метровим штрафним ударом влучив у "юку"). На виконання 4-метрового штрафного удару відводиться 5 секунд.
Штрафний удар призначається, якщо гравець навмисне зробив одне з перерахованих нижче порушень:
а) удар суперника ногою;
б) підкат;
в) поштовх суперника руками;
г) затримка суперника руками;
д) удар суперника рукою або спроба нанесення удару;
е) торкання м'яча рукою;
ж) торкання руками бортика, що обгороджує площадку;
з) заступ в зону.
У всіх цих випадках гравець, що порушив правила, карається штрафним ударом, який виконується суперником. Попадання м'яча в "юку" прямо зі штрафного удару не зараховується і штрафний удар повторюється.
Покарання (попередження) за порушення правил гравцями і недисципліновану поведінку.
Гравець отримує попередження:
за систематичне або грубе порушення правил гри;
за слова або жести, якими гравець висловлює свою незгоду з рішенням судді;
за неспортивну поведінку, нецензурні й інші образливі вирази.
Штрафний удар (пенальті) виконується з 4-метрової позначки. При виконанні пенальті інші гравці розташовуються біля бортика за лінією знаходження гравців з протилежного боку. Після призначення пенальті суддя не повинен давати сигнал на його виконання до тих пір, поки гравці не розташуються за лінією знаходження гравців.
Гравець, що виконує пенальті, повинен ногою направити м'яч вперед в сторону "юки".
Після виконання пенальті "юка" вважається збитою не тільки тоді, коли м'яч потрапив в "юку" безпосередньо oт удару, виконаного гравцем, який проводив штрафний удар, але і тоді, коли "юка" збита м'ячем, що відскочив від борта і при "добиванні" іншими гравцями.
Якщо час, відведений на гру, минув, то суддя додає час для виконання призначеного пенальті.
Покарання штрафним ударом призначається в таких випадках:
якщо гравець навмисне перепиняє шлях м'ячу, спрямованому в бік "юки", знаходячись при цьому в неігровий зон
Україна, 01001, Київ, вул.Костельна,9, СК «ЮКА», тел.:+38 (044) 279-42-77, +38 (050) 974-27-28
Copyright ® 2003-2010 СК "Юка" Всі права захищені.
Патенты: №93111363 от 09.04.93 г., №2063783 от 20.07.96 г., №200503933 от 25.04.05 г., №200503935 от 25.04.05 г., №200503937 от 25.04.05 г.